wtorek, 14 sierpnia 2012

Ogrzewanie podłogowe?

Podgrzewaj atmosferę w domu od podłogi

Autorem artykułu jest Agnieszka Szynal-Tuleja


Myślałeś, że po wyborze działki, projektu, dylematy się skończą, a przynajmniej zminimalizują, a tu już na początku prac wykończeniowych bijesz się z myślami: grzejniki, czy ogrzewanie podłogowe? Wszyscy twoi znajomi wybrali pierwszą opcję, więc obstają przy swoim, to zrozumiałe.

Na forach internetowych opinie są podzielone, ci, którzy mają ogrzewanie podłogowe chwalą swój wybór, właściciele grzejników zarzucają im nieszczerość. Jak w takiej sytuacji masz podjąć właściwą decyzję? Nie instalujesz ogrzewania co roku, by móc zrobić wiarygodną tabelę zysków i strat.

Najważniejsze to określić swoje priorytety. Jeśli twój zmysł estetyczny nie zakłócają grzejniki, nie przeszkadza ci dywan, czy panele w salonie, a efekt ciepłej podłogi nie robi na tobie żadnego wrażenia, to sprawa jest jasna: rezygnujesz z ogrzewania podłogowego na rzecz grzejników.

Gdy jest zupełnie odwrotnie, jesteś indywidualistą i oryginałem, który nigdy nie położyłby w salonie standardowych paneli, ceni sobie przestronne pomieszczenia, które może dowolnie aranżować, a ciepłe powierzchnie ceni sobie w domu najbardziej, powinieneś z całą pewnością zainwestować w ogrzewanie podłogowe.

W pierwszej kolejności zadaj sobie pytanie: W jakim celu budujesz dom? Jeśli po to, by zapewnić sobie komfortowy azyl, w którym będziesz czuł się bezpiecznie i szczęśliwie, to ogrzewanie podłogowe będzie dla ciebie idealnym rozwiązaniem. Zapewni ci z pewnością większy komfort, niż tradycyjne grzejniki. Mowa tu zarówno o komforcie fizycznym, jak i psychicznym. Będziesz odczuwał przyjemność spacerowania po wykafelkowanej podłodze, nawet w okresie zimowym. Twoje zmysły rozgrzeje nie tylko ciepłe powietrze, ale i widok stylowych pomieszczeń, niezakłóconych grzejnikami, zupełnie nie wpisującymi się w twój projekt nowoczesnego domu.

Do tego dochodzi prosty i szybki montaż, przez co i koszt nie jest zatrważający. Ponadto tego typu rozwiązanie jest przyjazne zarówno środowisku, jak i twoim stopom.

Jeśli jesteś rozdarty pomiędzy grzejnikami, a ogrzewaniem podłogowym, nie musisz rezygnować z żadnego z nich. Hol, kuchnia, salon i łazienka, to miejsca idealnie nadające się do montażu podłogówki, natomiast w sypialni sprawdzą się grzejniki.

---

http://www.ezelazny.pl/

http://www.grzejniki-stalowe.com.pl/

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Dom energooszczędny

Projekty domów energooszczędnych – inwestycja w przyszłość

Autorem artykułu jest Damian Górski


Budownictwo enerooszczędne jest najefektywniejszą formą budownictwa w Polsce. Uwzględniając szybki zwrot inwestcji oraz ochronę środowiska jak również biorąc pod uwagę oszczędności, nie ma najmniejszych wątpliwości, iż za kilka lat będzie podstawą na polskim rynku.

Projekty domów energooszczędnychEnergooszczędność, czyli efektywne gospodarowanie energią jest wymogiem naszych czasów. Dzięki niej powstają nowe, lepsze oraz skuteczniejsze rozwiązania w budownictwie. Ciągły wzrost cen paliw zmusza inwestorów do szukania rozwiązań obniżających późniejszą eksploatację budynków.

Projekt energooszczędny domu jednorodzinnego w swoim założeniu zapewnić powinien zużycie energii na poziomie niższym niż 60 [kWh/m2*rok]. Uzyskuje się to poprzez dobrą izolację termoczną ścian, lepsze parametry okien oraz … i tu mamy dwa wyjścia.

Pierwsze z nich to propozycja zastosowania nowszej generacji urządzeń grzewczych centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej przy zachowaniu grawitacyjnej, inaczej zwanej naturalnej wentylacji. Koszt inwestycyjny w tym przypadku jest różny - wszystko zależy od inwestora.

Drugie wyjście to zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, które moim zdaniem jest dużo lepsze, niestety w Polsce mało popularne. Przyczyną mogą być obawy i lęk przed wyższym hałasem takiej instalacji. Jak wiadomo można jeździć maluchem jak również mercedesem, jednak wybór instalacji z średniej półki cenowej gwarantuje nam poprawność działania oraz cichą eksploatację. Dobry projekt domu energooszczędnego zawiera w sobie projekt wentylacji mechanicznej, którą instaluje się na etapie pozostałych instalacji wewnętrznych budynku, co gwarantuje niższy koszt inwestycyjny oraz dokładność wykonania.

Nowoczesne biura projektowe mają świadomość racjonalnego zużycia energii, dzięki czemu w efekcie uzyskują pułap enerooszczędności spełniając różnorodne wymagania użytkowe. Obowiązkiem inwestora jest taki wybór projektu domu energooszczędnego, który spełni jego oczekiwania przy jednoczesnym zagwarantowaniu najwyższej jakości oraz bezproblemowej realizacji inwestycji.

Dobry projekt jest podstawowym elementem każdej inwestycji.

Dzięki niemu ograniczamy koszty budowy, liczbę błędów, jak również realizacja inwestycji będzie przebiegać szybko i sprawnie.

---

Damian Górski - Doradca projektowy - www.be-green.pl - Usługi projektowe.

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Kolektory słoneczne

Kolektory słoneczne - próżniowe czy płaskie?

Autorem artykułu jest Olive Oil


Krótki artykuł pozwalający wybrać, które kolektory - płaskie czy próżniowe - są najlepsze! Należy pamiętać, że nie ma dobrego wyboru, jeżeli nie przeanalizuje się kilku determinantów.

Kolektory słoneczne to wymienniki pozwalające nam zaoszczędzić na ogrzewaniu ciepłej wody do 60% wydatków rocznie.
Dodatkowo mogą wspomagać ogrzewanie domu - jednak tutaj są pewne ograniczenia. Po pierwsze, najlepiej sprawdzają się w ogrzewaniu niskotemperaturowym - np. podłogowym, ściennym czy sufitowym. Tak zaprojektowane pozwalają zmniejszyć koszty ogrzewania domu o około 30%.

Na rynku występują dwa główne typy kolektorów słonecznych - płaskie i próżniowe. Różnią się one w zamierzeniu wydajnością, jaką osiągają w okresie zimowym i okresach przejściowych. Próżniowe - ze względu na zastosowaną izolację (próżnie) mają mniejsze straty ciepła w wyniku niższej temperatury na dworze. Płaskie - mają trochę niższą wydajność. Wobec tego czy zawsze lepiej wybrać próżniowe? Otóż nie. Są różne determinanty, które pozwalają dobrać najlepszy rodzaj solarów dla siebie.

1. Cena - próżniowe są droższe, a przynajmniej te "dobre" próżniowe. Nie polecam kolektorów rurowych w cenie zbliżonej do płaskich, ponieważ są gorszej jakości, a ich "osiągi" w zimie nie spełniają oczekiwań. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na miejsce produkcji tych kolektorów - często firmy są np. szwedzkie, ale produkcję mają w Chinach - wtedy na poszczególnych rurkach mamy piękny napis Made In China

2. Sposób ogrzewania wody i domu - w przypadku, w którym dom ogrzewany jest z pieca c.o., to nie ma sensu inwestować w kolektory próżniowe - w zimie i okresach przejściowych i tak w piecu jest palone w celu ogrzania domu. I tym samym, jako produkt uboczny, ogrzewa się nam też woda. Czy w takim razie jest sens kupować kolektory próżniowe tylko po to, żeby mieć lepszą wydajność w zimie?

3. Odporność na gradobicie - niestety, w naszym kraju grad zdarza się i to wcale nie rzadko. Kolektory płaskie są zbudowane z hartowanego szkła i naprawdę bardzo trudno je stłuc. Natomiast próżniowe - łatwiej. Zdarzały się przypadki stłuczeń rur, natomiast o stłuczeniu płaskich nie słyszałam. Jeżeli natomiast by do tego doszło, to łatwiej wymienić jedną rurę w kolektorze próżniowym niż cały kolektor płaski. Łatwiej i TANIEJ.

4. Tryb urlopowy i tryb odśnieżania - czyli oddawanie ciepła przez kolektor. Kolektory próżniowe, ze względu na specyficzną budowę, nie mogą oddawać ciepła "z powrotem" - co może być potrzebne np. do rozpuszczenia zalegającego na nim śniegu. Kolektory płaskie mają taką możliwość. Dodatkowo, w nowoczesnych kolektorach płaskich można załączyć tryb urlopowy - w przypadku dłuższej nieobecności w domu pompa w nocy pracuje odwrotnie - więc nie ma możliwości przegrzewania się układu.

---

www.moz-bud.pl

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

niedziela, 12 sierpnia 2012

Charakter domu

Charakter domu

Autorem artykułu jest Mirosław Mazur


Większość z nas marzy o swoim własnym domu? Domu, w którym razem z rodziną będziemy szczęśliwi dając nam schronienie i poczucie bezpieczeństwa. Marzenia o własnym domu zaczynają się już w dzieciństwie.

Marzenia o własnym domu zaczynają się już w dzieciństwie. Zapewne niektórzy z nas pamiętają zajęcia plastyczne, na których malowaliście swój dom. Tak jak go sobie wyobrażaliście i chcieliście, aby był. Oczywiście nie był to rysunek techniczny domu, lecz proste przedstawienie swojej dziecięcej wizji. Pamiętacie jeszcze, co na nim było? Obecnie dzieci na zajęciach plastycznych również malują czy też rysują swoją interpretację własnego domu. Co na nim możemy zobaczyć? Najczęściej jest to dom ze spadzistym dachem. Widać jest wejście do domu, okna, ale to, co najważniejsze koło domu dzieci malują swoją mamę, tatę i siebie. Rodzice są zawsze uśmiechnięci a nad nimi świeci słońce. Cóż za przyjemny widok. Widać jest, że marzenia o szczęśliwym domu mamy zapisane w swojej podświadomości. Cóż! W takim razie, co takiego się później dzieje, że obraz ten się rozmywa. Ulega zatarciu. Następne obrazy już nie są takie same. Na rysunku pojawia się samochód. Dom nabiera innych kształtów i to, co jest najgorsze w tym wszystkim brak jest roześmianej buzi rodziców, ponieważ skupiamy swoją uwagę na innych ważniejszych szczegółach. Tylko czy samochód przy domu jest ważniejszy od naszego szczęścia lub co gorsza zabawka dla dorosłych daje większe poczucie szczęścia niż wcześniejszy obraz szczęśliwej rodziny. Warto się nad tym zastanowić, gdy wybieramy projekt domu, który ma być schronieniem nie tylko dla nas, ale i rodziny, która w nim będzie mieszkała. Niestety bardzo często spotykam wybudowane domy, w których brak jest możliwości rozwoju dzieci, które w nim mieszkają. Olbrzymi salon razem z kuchnią zaaranżowany z rozmachem świadczy o zasobności finansowych właściciela, lecz pokój dziecięcy jest najmniejszy z nich wszystkich. Stoi w nim łóżko i biurko tak jak w pokoju małego mieszkania. Czyżby obecnie dorosłe dzieci zapominały o tym, że sami kiedyś im się marzyło rodzinne szczęśliwe gniazdko.

Będąc na etapie budowania własnego domu zastanówmy się przez chwilę jak będą wyglądały poszczególne pomieszczenia. Czy wnętrze domu będzie przytulne i wygodne? Czy każdy z domowników będzie posiadał swoją indywidualną przestrzeń, w której będzie się czół bezpiecznie? Najczęściej zaczynamy postrzegać przestrzeń domu w momencie stawiania pierwszych ścian. Patrząc na projekt trudno jest nam sobie wyobrazić jak będą wyglądały poszczególne pomieszczenia domu po zamknięciu ich ścianami. Dopiero postawione ściany ukazują nam wnętrze domu oraz jego układ w całej okazałości i niestety! Bardzo często jest tak, że zaczynamy wprowadzać zmiany w przestrzeni. Niestety! Są one związane również i z kosztami, ponieważ każda zmiana musi być skonsultowana z architektem, który naniesie poprawki na projekt. Czy można tego uniknąć? Oczywiście można zasięgnąć porady feng shui lub też osób, które na co dzień budują domy niemniej jednak musimy sami wiedzieć czy dom ma być tylko naszą wizytówką lub domem rodzinnym. Biorąc pod uwagę dom rodzinny musimy pamiętać o tym, że nasze dorastające dzieci będą potrzebowały później większej przestrzeni niż w dzieciństwie. Do dorastającej córki z pewnością będą przychodziły w odwiedziny koleżanki tak jak i do syna. Czy w małym pokoiku będzie im wygodnie? Chcąc, aby nasze pociechy chciały w tym domu przebywać musimy im zagwarantować odrobinę intymności, bo w innym przypadku będą więcej czasu spędzały poza domem.

Aranżacja domu nie jest taka prosta jak by się wydawało a wyobraźnia i intuicja odgrywa tutaj istotną rolę. Każdy dom posiada swoją duszę, lecz nie o nią przecież tutaj chodzi, lecz o atmosferę, jaka będzie w tym domu będzie panowała. Dom szczęśliwy jest pełen śmiechu, radości i uczucia, które emanuje w każdym miejscu. Atmosferę domu budujemy już od samego początku jego budowania. Późniejsze dodatki w formie odpowiedniej barwy ścian lub dodatków dekoracyjnych, obrazów ugruntowują podstawę a podstawą jest układ ścian. Przyjrzyjmy się rysunkowi technicznemu układu ścian własnego domu. Co widzimy? Widać jest kształt poszczególnych pomieszczeń, ale cały układ domu jest formą geometryczną, strukturą, która będzie kształtowała charakter domu. Domu i ciebie w szczególności, ponieważ to TY będziesz w nim mieszkał. Czasami zdarza się tak, że kupując dom lub mieszkanie po pewnym czasie odczuwamy pewien dyskomfort, który może być związany z problemami, które nawarstwiając się odciskają swoje piętno na naszej psychice. Cierpimy my sami, ale cierpi również na tym cała rodzina, ponieważ swoje problemy „przelewamy’ na swoich bliskich. Szukając pomocy zasięgamy czasami porady feng shui starając się w jakiś sposób rozwiązać swoje problemy. Tylko czy nasze problemy możemy definitywnie rozwiązać poprzez zmiany w przestrzeni, w której mieszkamy? Jak już wspomniałem wcześniej charakter domu i jego układ przestrzenny wpływa na nasze zachowanie a suma tych czynników ma wpływa na nasze życie. Czując się dobrze jesteśmy szczęśliwi podejmując inne decyzje niż gdybyśmy żyli w ciągłym napięciu. Po co w takim razie potrzebne nam są zmiany w przestrzeni, w której mieszkamy? Każde zmiany wywierają na nas pewien określony wpływ, dlatego dokonując zmian w przestrzeni wybieramy inną drogę. Decydujemy się na inne rozwiązania, ponieważ nie czekamy na to, że same się rozwiążą. Czy wówczas feng shui coś zmienia w naszym życiu? Oczywiście, że nie, ponieważ zmian dokonujemy sami ugruntowując je w podświadomości a zasady feng shui są tylko narzędziem takim jak wiele innych. Ci, którzy nie akceptują zmian i nie chcą dokonać wewnętrznej przemiany uważając, że i tak im nic nie pomoże, ale może spróbuję lepiej niech nie próbują, ponieważ nawet najlepsze narzędzie im nie pomoże, gdy nie będzie wewnętrznej akceptacji. Tutaj nie ma żadnego nacisku. Sam zmieniasz postępowanie wybierając inną niż do tej pory aktywność zmieniając w ten sposób życie. Nie ma tutaj nacisku czy przymusu i nikt za ciebie tego nie zrobi, gdy sam tego nie będziesz chciał.

Mirosław Mazur

---

Aranżacja wnętrz wykonywana jest przez biuro projektów feng shui przy ścisłej współpracy z architektem wnętrz.

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Schody w domu

Schody w domu

Autorem artykułu jest Dagmara


Schody są pierwszoplanowym elementem każdego domu. Bardzo często wchodząc do domu schody są umieszczone w holu prowadząc nas na piętro do innych pomieszczeń. Czasami jednak są one schowane gdzieś w kącie tak jakbyśmy się ich wstydzili.

Różnorodność kształtów stopni i balustrad, a także materiałów z których są wykonane schody pozwalają tworzyć we wnętrzu niezwykle oryginalne formy. Kształt schodów jest uwarunkowany układem funkcjonalnym pomieszczenia w którym się znajdują, jego wielkością, a także rolą jaką schody mają pełnić we wnętrzu. Inny kształt schodów a także, ich szerokość i wysokość stopni posiadać będą schody, które łączą poziomy tej samej kondygnacji. Inny kształt będą posiadały schody reprezentacyjne o szerokim rozstawie a jeszcze inne schody prowadzące do piwnicy czy na poddasze. Oczywiście schody domu powinny być wygodne to nie podlega dyskusji, lecz gdybyśmy się cofnęli dziesięć lat wstecz zauważymy, że jako element dekoracyjny w ogóle nie były brane pod uwagę. Mało tego. Bardzo często starano się, aby zajmowały jak najmniejszą przestrzeń, przez co poruszanie się po nich było bardzo utrudnione. Obecnie nowoczesne technologie i sposoby łączenia różnych dostępnych materiałów pozwalają nam na wykonanie okładziny schodów oraz zewnętrznych elementów tak, aby schody były ozdobą każdego domu.

Stylistyka nowoczesnych wnętrz wymusiła zastosowanie do wykończenia schodów dodatków metalowymi, szklanych i chromowanych. Nowoczesne schody stały się oszczędne, ale o wyraźnej linii estetycznej. Decydując się jednak na tradycyjne schody drewniane, należy wykorzystać drewno o dużej twardości, ponieważ poruszając się po nich miękki materiał drewniany bardzo szybko ulega ścieraniu i dewastacji. Do gatunków, które warto zastosować zaliczyć należy rodzimy dąb, jesion lub buk. Drzewa te występują w naszej strefie klimatycznej. Oczywiście schody reprezentacyjne mogą posiadać wykończenia z drzewna mahoniowego, jakim jak „teak” lub innych odmian szlachetnych. Wszystko zależy od zasobności portfela niemniej jednak tańsze wykończenia z użyciem szkła lub kafelek ceramicznych lub marmuru mogą być równie interesujące. Chłodny charakter granitu lub marmuru użytego na schodach można „przełamać” stosując polerowaną stal lub dodatki chromowane. Tak wykonane schody, zestawione z oszczędną, prostą balustradą wyglądają lekko i doskonale podkreślają współczesny design. Posiadając dom o małej przestrzeni można zastosować schody zabiegowe. Najważniejsza jednak zasadą wygodnych i bezpiecznych schodów to jednakowa wysokość wszystkich stopni. Niestety w praktyce okazuje się, że często można spotkać schody żle wylane, które później sprawiają mnóstwo kłopotów. Kupując dom powinniśmy o tym pamiętać, ponieważ późniejsze poprawki są bardzo kosztowne.

Janiszewska Dagmara

---

Aranżacja wnętrz z uwzględnieniem upodobań i wygody użytkowników.

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Płytki w łazience

Płytki ceramiczne – w każdej polskiej łazience?

Polacy cenią sobie tradycję – także (a może nawet szczególnie) w wystroju wnętrz. A może po prostu boja się nowinek. Efekt jest taki, że w naszych łazienkach od wielu lat niepodzielnie królują płytki ceramiczne, rzadko ktoś zdobywa się na odwagę, aby użyć bardziej niekonwencjonalnych (co nie znaczy – niefunkcjonalnych) rozwiązań.

Płytki ceramiczne

Da się na szczęście zauważyć, że mimo umiłowania starych, sprawdzonych rozwiązań rodacy pozwalają sobie na drobne, (niezbyt odważne, ale jednak) modyfikacje utartych przyzwyczajeń. Przestały już rządzić nudne, zmniejszające optycznie łazienkę płytki ceramiczne 15×15. Kraków, Warszawa i inne duże miasta pełne są galerii handlowych i innych nowoczesnych budynków, dzięki którym Polacy podpatrzyli, że prostokątne, duże flizy prezentują się bardziej estetycznie i oswoili się z widokiem kafelków o innym kształcie niż kwadrat.

Nieco mniejszy entuzjazm budzą niestandardowe materiały, typu klinkier lub kamień. Wciąż jeszcze wydają się zbyt egzotyczne i zbyt zimne. Na dobrą sprawę nasi rodacy zaczęli powoli doceniać dwie alternatywne dwa rodzaje kafelków, które mogą stanowić alternatywę dla klasycznych fliz ceramicznych: gres i mozaiki łazienkowe.

Gres

Zaczęło się od tarasów – tam od zawsze bardzo chętnie stosowaliśmy gresy ze względu na ich dużą wytrzymałość i łatwość utrzymania. Potem coraz większą popularnością zaczęła cieszyć się idea “gres do salonu” - bo na dużych powierzchniach, na których przebywa więcej osób ( a coraz częściej zamiast kameralnych imienin przy stole organizujemy duże imprezy, często w formie bankietu, na który panie przychodzą w szpilkach) najlepiej sprawdzają się mocne, odporne na zabrudzenia płytki – właśnie takie jak gres. A potem, niejako z rozpędu, coraz więcej osób zaczęło stosować gres także w kuchniach i łazienkach.

Mozaiki łazienkowe

Trzeba przyznać, że przynajmniej w jednym Polacy nadążają za światowymi trendami – w sympatii do mozaiek łazienkowych, które podbiły nasze serca i łazienki prawdopodobnie ze względu na niezwykłą dekoracyjność. Mozaiki łazienkowe dają możliwość stworzenia barwnych, fantazyjnych wzorów na ścianach. Ich popularność to dobry przykład na to, że czasem tradycja i zachowawczość mogą przegrać z ułańską fantazją.

Artykuł pochodzi z serwisu shout.pl

czwartek, 9 sierpnia 2012

Farby lateksowe

Farby do zadań specjalnych

Każdy z nas chce pięknie mieszkać, dlatego raz na kilka lat warto zdecydować się na gruntowne przemalowanie i odnowienie ścian. Obecnie, we wszystkich sklepach budowlanych możemy wybierać spośród bardzo szerokiego wachlarza farb. Najpopularniejsze są ciągle farby akrylowe, które są znane ze swojej trwałości, odporności na ścieranie oraz przepiękne i trwałe kolory. Farby akrylowe są dostępne w przystępnych cenach oraz w pojemnikach o różnej pojemności, dzięki czemu możemy precyzyjnie wyliczyć ilość farby, której będziemy potrzebować. Dodatkowo, farby akrylowe dość szybko schną, jednakże jak podają eksperci, malowanie najlepiej przeprowadzać latem, kiedy mamy możliwość dokładnego wywietrzenia pomieszczenia. Dużą popularnością cieszą się też farby lateksowe, które często nazywane są farbami do zadań specjalnych, ponieważ są one najbardziej odpornymi na ścieranie i szorowanie farbami na rynku. Farby lateksowe używa się do malowania powierzchni, które są szczególnie narażone na zabrudzenia.
Świetnie sprawdzają się na korytarzach, przedpokojach, w pokojach dziecięcych, kuchni, a także na ścianach w garażach. Są to farby niezwykle odporne, które można często zmywać, a nawet szorować, a kolor będzie nadal intensywny, a powierzchnia bez najmniejszej rysy oraz uszczerbku. Farby lateksowe są droższe od innych farb dostępnych na rynku, jednakże są one najbardziej trwałe i do tego dostępne w wielu ciekawych wersjach kolorystycznych. Aby, nasze pięknie pomalowane ściany nie wyglądały nudnie i zwyczajnie, warto zaopatrzyć się w ciekawe szablony malarskie. Dzięki nim w szybki i wygodny sposób wyczarujemy na naszych ścianach piękne i do tego niezwykle precyzyjne wzory, którymi będziemy mogli cieszyć nasze oczy każdego dnia. Dodatkowo, możemy też zakupić naklejki dekoracyjne, którymi w jeszcze bardziej prosty sposób ozdobimy nasze ściany. Naklejki dekoracyjne najczęściej używa się w pokojach dziecięcych, sypialniach oraz łazienkach. Warto pięknie i ciekawie mieszkać.
Artykuł pochodzi z serwisu shout.pl